SSS

Bu teknik ile saçlı deri dövmede olduğu gibi boyanmamaktadır, gölgelendirme tekniği tek tek saç kökü görüntüsü yaratmaktadır. Kalıcılığı da dövmeden farklı olarak ortalama 6-8 yıl arasındadır.

Bu işlem saçlı deri için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz ve ucuna yerleştirilen bir micro iğne yardımı ile yapılmaktadır , bu iğne kişiye özel açılmakta ve tek bir sefer kullanılmaktadır. İşlem, saçlı deri hijyeni sağlanarak ve tek kullanımlık cihazlar kullanılarak yapıldığından  ötürü sağlığa herhangi bir zarar vermemektedir.

Gölgeleme Tekniği için kullanılan saçlı deriye özel boyalardır ve glyserin içermeyen, doğal ürünlerden imal edilmişlerdir. Herhangi bir alerji riski taşımazlar ve saçın rengine göre tonu ayarlanabilmektedir. MR çektirilmesi gerektiğinde de vücuda herhangi bir toksik madde yaymama özellikleri vardır.

Uygulama sırasında saçlar kısaltılmamaktadır. Uygulama sonrasında ise saçınızı istediğiniz kısalıkta kullanabilirsiniz.

İşlemin hemen ardından saçlı deri hafif kızarıklık görünebilir ve kızarıklık 4-5 saat içinde kendiliğinden kaybolur.

Uygulamadan üç gün önce C vitamini, kan sulandırıcı ilaçlar ve alkol kullanılmamalıdır.

Bir hafta boyunca gölgeleme tekniği uygulanmış bölgeye su değmemesi ve aşırı terlemeden kaçınılması gerekmektedir. 3 gün C vitamini veya kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekmekte, bir kaç gün ağır spor aktivitelerinden kaçınmak gereklidir

Saçlar seyrek bir hal almış, saçlı deri belirginleşmiş, saçlı deride bölgesel boşluklar oluşmuş, yanık, yara vb. sebepler ile oluşmuş yara izleriniz var ise  hemen yaptırabilirsiniz.

Uygulama gölgeleme yapılması istenen bölgenin büyüklüğüne ve istenilen sıklığa bağlı olarak yapılmaktadır. İlk uygulamada maximum sıklık çalışılıp, arzu edilir ise en erken bir ay  sonra işlem dilenildiği kadar  tekrarlanabilmektedir.

Her ikisi de aynı uygulamalar olmasına karşın yöntemin aldığı farklı isimlerdir. Saç pigmentasyonu ve saç simülasyonu fiyatları yöntem farklı olsa da hemen hemen aynıdır.

× Whatsapp İletişim