Saç Gölgelendirme Teknikleri

saç gölgelendirme teknikleri ile de soruna uzun zamanlı alternatif bir çözüm sunulabilmektedir. Daha Uzun Süreli Bir Çözüm İçin Saç Gölgelendirme

Saç Gölgelendirme TeknikleriSaç dökülmeleri sonucunda oluşan seyrekleşmeler önü alınmadığında kelliklere kadar uzanabilmektedir. Özellikle genetik faktörler, aşırı stres ve çeşitli hormonel değişimler saçların seyrekleşmesine yol açmaktadır. Bu ve benzeri durumlar karşısında çeşitli çözümler bulunmakta, farklı bütçelere hitap eden ve yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkaran seçeneklerle kellik mecburi bir profil olmaktan çıkmaktadır. Saç ekimi yöntemleri ile sorun temelden çözülebilir iken daha uygun fiyat aralıklarında bulunan saç gölgelendirme teknikleri ile de soruna uzun zamanlı alternatif bir çözüm sunulabilmektedir.


Daha Uzun Süreli Bir Çözüm İçin Saç Gölgelendirme :
( scalpmicropigmentation) bu alanda kullanılan bir çözüm olmakta, anestezik bir krem ile saç derisi uyuşturularak açıklık oluşan alanlarda tek tek saç kökü görüntüsü yaratılarak  gölgelendirme yapılmaktadır.


Saç gölgeleme teknikleri arasında etkisi ortalama 6 yıl kadar sürebilen bu uygulamada saç derisinde oluşan açıklıklar kapatılabildiği gibi saç kıranla oluşan açıklıkları, yara izleri ya da dikiş izleri gibi görünüm bozuklukları da kapatılabilmektedir. Uygulama sonrasında saçlı deri daha dolgun ve canlı bir görünüm alacaktır.

Bu yöntemde sabit derinlikte atış yapan devirli bir cihaz kullanılmaktadır. Epidermisin yüzeysel kısmına işlenen mikro pigmentler ile gerçek saç kökleri taklit edilmektedir. Kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsü yaratılmaya çalışılır. Amaç, saç ve kafa derisi arasındaki renk farkını aza indirgeyip daha açık renkte görünmesini engellemektir. Mikropigmentasyon (microblading), görüntüye dayalı geçici bir manipülasyon tekniğidir. Kalıcılığı, kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 senedir. Saçlı deriye işlenen boyalar, bu sürenin sonunda vücuttan tamamen atılmaktadır.

Saç Gölgelendirme Teknikleri

Saç Gölgelendirme

0232 421 32 34
Facebook
Instagram
Youtube
Antalya Saç Simülasyonu - Antalya Saç Gölgelendirme - Bursa Saç Simülasyonu - Bursa Saç Gölgelendirme - İstanbul Avrupa Yakası Saç Gölgelendirme - İstanbul Anadolu Yakası Saç Gölgelendirme - İstanbul Avrupa Yakası Saç Simülasyonu - Antalya Saç Gölgelendirme - İstanbul Saç Simülasyonu - İstanbul Saç Gölgelendirme